LEW HUNTER, „KURS PISANIA SCENARIUSZY”

6„Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zrealizowało marzenia o zostaniu scenarzystami jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter, doświadczony autor i profesor uważany za jednego z najlepszych nauczycieli scenariopisarstwa w Stanach Zjednoczonych. W przemyśle filmowym spędził ponad czterdzieści lat, a jako scenarzysta, opiekun literacki, producent i nauczyciel był zaangażowany w development ponad pięciu tysięcy projektów.

Wiedzę tę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy pod nazwą „434”, który szybko zyskał miano kultowego. Kurs ten wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów, takich jak David Koepp (Azyl, Park Jurajski, Życie Carlita), Alexander Payne (Schmidt, Bezdroża) czy Joel Schumacher (Klient, Upadek).

Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie są w stanie wziąć udziału w legendarnym kursie. Z właściwym sobie poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter prowadzi

Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza. Traktuje go tak samo, jak swoich słuchaczy za oceanem – ucząc, strofując, poprawiając i cały czas autentycznie bawiąc.

 

źródło opisu: Wydawnictwo Filmowe